“Zaman Katilleri’ni Keşfetmek ve Onları Yaşantımızdan Uzaklaştırmak Çok Önemli”

Daha çok fantastik ve bilimkurgu türlerindeki eserleriyle tanıdığımız Barış Müstecaplıoğlu, bu sefer bambaşka bir kitapla karşımıza çıktı. Biz de kendisiyle "Hayallere Ulaşma Rehberi" üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.Kayıp Rıhtım

Türkiye’de fantastik kurgu dendiğinde özellikle 2000’lerin başında ilk olarak gördüğümüz ve severek okuduğumuz eser Perg Efsaneleri‘dir. Barış Müstecaplıoğlu bu seriyle bizlere oldukça güzel bir macera kazandırdı ve nihayetinde geçtiğimiz yıllarda yine Perg evreninde geçen yeni bir fantastik üçlemeyle daha karşımıza geldi. Daha sonrasında da tarihi bir bilimkurgu olan Osmanlı Cadısını kaleme aldı. Bizler de bir fantazya yazarı neden kişisel gelişim kitabı yazar diye merak ettik ve sizler için kendisine sorular yönelttik. Bakalım nasıl cevaplar aldık?

Öncelikle gelin kitabın konusuna hep beraber göz atalım:Düşlerinize erişmek için güvenilir, bilimsel, pratik ve kapsamlı bir yol haritası Bu kitap hayalleri olan yürekli insanlar için yazılmıştır Bir roman yazarı, bir mühendis, bir genel müdür ve bir insan kaynakları profesyoneli bir hayalin peşinde bir araya geldiler. Hayatları boyunca omuz omuza çalıştılar, beyin fırtınaları yaptılar. En güncel bilimsel araştırmaları derlediler, hayallerini gerçeğe dönüştürmüş kişilerin başarı yolculuklarını incelediler. Tüm bilgi ve deneyimleriyle bu rehberi tasarladılar. Aslında hepsi aynı kişiydi… Geleceğin hatıralarını ancak hayallerinizi gerçekleştirerek yazabilirsiniz. Barış bunu kitabında çok iyi anlatmış. Sevdiğiniz işi yapmanın başarılı ve mutlu olmaktaki önemi büyük. TAV Akademi’nin gelişiminde çok büyük payı olan, değerli mühendis, yazar ve eğitmen arkadaşımı kutluyorum. Dr. Sani Şener- TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Fark yaratacak yeni fikirler üretmek için zihinlerimizde öğrenilmişliklerden ve paradigmalardan oluşan bariyerleri yıkmamız gerek. Kendimize “Neyi biliyorum ve neyi görüyorum?” diye değil, “Neyi öğrenmem lazım ve neyi göremiyorum?” diye sorarsak, sınırlarımızı aşmamız mümkün olur. Bu kitabın sorduğu soruların, paradigmaları sarsmaya yardımcı olacağına inanıyorum. Gökhan Gürcan- Acıbadem Sigorta CEO

Yeni kitabınızın arka kapağını okuyana kadar birçok okurumuz sizi sadece yazar olarak tanıyor olabilir. İş hayatınızdan bize kısaca söz edebilir misiniz?

Boğaziçi Üniversitesi’nde İnşaat Mühendisliği okudum, daha mezun olmadan hayat boyu tutkuyla çalışacağım alanın mühendislik olmadığını fark ettim, insana dokunan, insanı daha iyi tanımamı sağlayacak bir dalda kariyer yapmaya karar verdim. 20 yıla yakın süredir insan kaynakları ve eğitim alanında uluslararası firmalarda çalışıyorum, bunun son on yılı yöneticilik yaparak geçti. Bankacılık, lojistik, havacılık, otelcilik, restoran zincirleri gibi sektörlerde çalıştım. Güney Kore’den Güney Afrika’ya, İrlanda’dan Fransa’ya dünyanın pek çok ülkesinde yönetici ve eğitmen kimliklerimle seminerler verdim. İş hayatım sayesinde tanıdığım sayısız insan ve yaşadığım farklı deneyimler romanlarımı da zenginleştiriyor.

Devamı

Site Yaptırmak mı İstiyorsunuz

Kurumsal ve e- ticaret siteleri için doğru yerdesiniz

Bilgisayar Ekranları

Mesai Saatlerimiz

Hafta İçi 09-17 Arası

Yerimiz

Akyol mahallesi, Atatürk Bulvarı No: 111/B Şahinbey - Gaziantep

bilgi@mirkitap.com

5539207655

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter