top of page

Terör ve Kaos Silahı Sol ve Sağ Liberalizm

Aslında zulümler karşısında heykelden bile sert olan liberaller müstakil bir ideolojinin sahibi değiller. Ülkelerde pompalanma nedeni bulundukları ülkelerin değerlerini sıfırlamak ve iktidara gelecek yeni güce zemin hazırlamak. Sol Liberal Ruşen Çakır bilmez mi eşcinselliğin fıtrata aykırı bir sapkınlık olduğunu. Bilir. Ya Ekrem İmamoğlu. O da. HDP'li Hüda Kaya bilmez mi?Akıl En Büyük Peygamberdir
Terör ve Kaos Silahı Sol ve Sağ Liberalizm

Duygusuz, akılsız ve değersiz... Liberalizmin varmak istediği ideal insan tipi.

"Bırakınız, yapsınlar, bırakınız geçsinler" ve hatta Ahmet Altan'a sorarsanız "bırakınız ölsünler." Zira o da "ilerlemeci tarih" tezi yanlısı. Bırakınız ölsünler; İran ve Esed ağızlarının tadıyla bebeklerimizi öldürsün.

Aslında zulümler karşısında heykelden bile sert olan liberaller müstakil bir ideolojinin sahibi değiller. Ülkelerde pompalanma nedeni bulundukları ülkelerin değerlerini sıfırlamak ve iktidara gelecek yeni güce zemin hazırlamak. Sol Liberal Ruşen Çakır bilmez mi eşcinselliğin fıtrata aykırı bir sapkınlık olduğunu. Bilir. Ya Ekrem İmamoğlu. O da. HDP'li Hüda Kaya bilmez mi? Elbette bilir. Ama iktidarı devirmek için liberalizme ihtiyacı var. Bir zamanlar Tayyip Erdoğan'ın da bildiği gibi. Türkiye'de iktidarınız perçinleştikçe liberalizme düşman olursunuz, muhalefette iseniz her rezilliğe özgürlük istersiniz. Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'na sorun size rezilliğin özgürlük destanını yazsınlar.


Küresel Güçler; ülkelere yerleşmek için liberalleri kullanır. Liberal yazarlar; kendilerine alan açmak için önce özgürlük vurgusu yapar sonra... Sonra sesi oldukları gücün tezlerini savunurlar. İstanbul Sözleşmesi ve 6284 Sayılı Kanunun liberallerin göz bebeği olması da bu yüzden. Evet, liberaller için "özgürlük" sadece rezilliklere özgürlük. Zina tabii ki serbest olmalı. Ve oldu da. Ama evlilik. AKP, erken yaşta evlenenlere 16 yıl hapis cezasını reva gören parti.


Liberaller bilir ki, her ülkenin kendini korumak için bir takım savunma mekanizmaları mevcut ve bu savunma mekanizmalarını etkisiz hale getirmeden ülke yönetimini ele geçirmek mümkün değil. Liberallerle işbirliği yapıp iktidara gelen AKP, zinayı helal, evlenmeyi haram kılıp aileyi bitirince aslında kendi ayağına sıktı. Ülkede "tek adam" rejimi egemen olmasına rağmen istikrarın olmaması ve her daim kriz, kaos ve darbe kelimelerinin konuşulması Türkiye'deki sosyal yapının bitik olmasından kaynaklanıyor.


Dedik ya... Liberallerin özgürlükten tek anladığı rezilliklere özgürlük. Liberal rezillerden Fethullah Gülen'in; "Kur’an-ı Kerim’in Yahudilerle alakalı hükümlerin çok ağır olduğunu” söylemesi sadece Gülen'in satılık olması ile izah edilemez. Amaç. Toplumun dini reflekslerini de sıfırlamak.


Bir toplumda dinin reflekslerini sıfırlayabiliyorsanız artık ülke bütün operasyonlara hazır demektir.


Liberalizm hiçbir zaman iktidar olmak için kullanılmaz. Sadece düşmanı mağlup etmek için kullanılır. Türkiye’de 2002-2010 yılları arasında liberal rüzgâr estirilerek sadece eski derin devlet döküntüleri itibarsızlaştırılmamıştır bununla birlikte İslam’ın ahkam ve devlete yönelik hükümleri de etkisizleştirilmeye çalışılmıştır. Bu bir tez veya komplo değildir. Zira 2006 yılında çıkan Terörle Mücadele Yasası’nda inancı olan veya düşünen herkes potansiyel tehlike olarak görülmüş ve on binlerce insan düşündüğü için mahkemelik olmuştur. “Bırakınız yapsınlar” tezi ile “Terörle Mücadele Kanunu” nasıl cem edilebilir? Ama o zamanlar piyasada özgürlük çığırtkanlığını yapan Emre Uslu ve FETÖ Şebekesi, Terörle Mücadele Kanunu’nun kalkmaması gerektiğini defalarca ifade etmişlerdir.


2002-2010 döneminde kitap yazanlar 15 yıl hapse mahkûm olmuş ve bazıları da yayınlamadığı kitaplar yüzünden hapse girmişlerdir. Ama dönemin hâkim sloganı ise özgürlüktü. Ve 2010 yılından sonra omurgalı olmak isteyen Hükümeti, 7 Şubat Darbesi ile devirmeye çalışmışlardır. Ve bundan sonraki hükümet darbe girişimlerinde Liberaller öncü kuvvet olacaktır.


Ülkenin gençliğinin içinin boşaldığını Hükümet ne yazık ki 2013 Gezi Hadisesi ile görmüştür. Gençlerin ideali yoktur ve savundukları bir değer de bulunmamaktadır. Yanı başımızda Suriye’de yer yerinden oynuyor ama Türkiye Halkı yerinden bile oynamıyor. Esed aleyhinde halkta gösteriler bile yapılmıyor… Değersizleştirilen toplum için kaos, kaçması mümkün olmayan bir kuraldır.


Taş Kalpliler sahnededir ve taşlar yere düşünce un ufak olurlar. Türkiye Gemisi, tuz buz olabilir.

Comentarios


bottom of page