[Portre-Röportaj] Cihan Piyadeoğlu | İstanbul Medeniyet Üniversitesi

İ stanbul Medeniyet Üniversitesi'nde Büyük Selçuklular Tarihi üzerinde çalışan Prof. Dr. Cihan Piyadeoğlu ile röportaj gerçekleştirdik. Öncelikle kendisinden ve çalışmalarından bahseden Prof. Dr. Cihan Piyadeoğlu, daha sonra belirlenen soruları yanıtlamıştır. Katılımından ötürü kendisine ve iletişim konusunda aracılık sağlayan Kronik Kitap'a teşekkür ederiz.
Tarih-i Kadim

(0:00) Cihan Piyadeoğlu kimdir (eğitim hayatı ve çalışmaları)?(7:27) Eğitim hayatınız boyunca karşınıza çıkan zorluklar nelerdir?

(12:11) Selçuklu Tarihi çalışan gençlere verilebilecek tavsiyeler (kitap, dil, çalışma yöntemi, vb.) ve Selçuklu Tarihi üzerinde çalışmanın artı ve eksi yönleri.

(18:31) Selçuklu Tarihi'nin dünya tarihindeki yeri ve önemi ile günümüzle olan bağlantısı nedir? (28:08) Büyük Selçukluların kuruluş aşamasında yaşadığı en büyük problem nedir?

(34:27) Selçuklu Tarihi'nin en etkili ismi sizce kimdir, neden?

(37:52) Türkiye Selçuklularının, Büyük Selçuklulara tâbi olup-olmaması tartışmaları konusunda sizin görüşünüz nedir? Kamera: D. Deniz Kaya (@zaman_koleksiyoncusu) Video Düzenleme: Buğra Han Yerli (@bhanyerli)Site Yaptırmak mı İstiyorsunuz

Kurumsal ve e- ticaret siteleri için doğru yerdesiniz

Kurumsal Site: 499 TL

E- Ticaret Sitesi: 799 TL

Bilgisayar Ekranları

Mesai Saatlerimiz

Hafta İçi 09-17 Arası

Yerimiz

Akyol mahallesi, Atatürk Bulvarı No: 111/B Şahinbey - Gaziantep

bilgi@mirkitap.com

5539207655

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter