Netflix'ten koronavirüs yasağını delenlere 'spoi' cezası

Koronavirüs salgını ile mücadelede 'Evde kal' kampanyasına destek veren Netflix, sokağa çıkan fanatik izleyicilerine adeta 'ceza kesti.' ABD'li şirket, popüler dizilerinin kritik sahnelerini sokak panolarına verdiği ilanlarla açıklamaya başladı. Spoi cezasını bir video ile duyuran Netflix "Bazıları dışarı çıkıp dağıtmanın sorun olmadığını düşünerek hepimize oyunbozanlık yapıyor" açıklaması yaptı.


Karar GazetesiKoronavirüs salgını ile mücadelede 'Evde kal' kampanyasına destek veren Netflix, sokağa çıkan fanatik izleyicilerine adeta 'ceza kesti.'

Dünyanın en popüler çevrimiçi dizi ve film platformu Netflix, en popüler dizilerinin kritik sahnelerini sokak panolarına verdiği ilanlarla açıklamaya başladı.

"OLAĞANÜSTÜ BİR ÖNLEM ALIYORUZ"

Spoi cezasını bir video ile duyuran Netflix "Bazıları dışarı çıkıp dağıtmanın sorun olmadığını düşünerek hepimize oyunbozanlık yapıyor. Öyleyse biz de olağanüstü bir önlem alıyoruz: En sevilen Netflix şovlarının sürprizini bozuyoruz" açıklama yaparak yine spoiler verdi."SÜRPRİZBOZANLAR DURDURACAK..."

Açıklama şöyle devam etti: "Toplanma yerlerindeki sokak panolarını güncel Netflix yayınlarından sürprizbozanlarla dolduracağız. Eğer virüs sizin dışarı çıkmanızı durduramıyorsa, sürprizbozanlar durduracak" sözleriyle evde kalmayanlara meydan okuyan platform, özellikle 'tren istasyonları ve otobüs duraklarındaki panolarda sürpriz bozuculuk yaparak insanları toplu taşıma araçlarına binmeden önce iki kez düşünmeye çağırıyoruz."

Kampanya için #StayTheFuckHome etiketini kullanan Netflix'in entrikasını açık ettiği orijinal dizileri arasında 'Stranger Things', 'Love is Blind', 'Narcos', 'Money Heist' gibi en popüler yapımlar var.

Bu arada Netflix, evde vakit geçirme sürelerinin artmasıyla Türkiye'de de yükü artan internet altyapısını rahatlatmak amacıyla, telekomünikasyon ağları üzerindeki Netflix trafiğini yüzde 25 azaltacağını duyurdu.

"TRAFİĞİ YÜZDE 25 AZALTACAĞIZ"Netflix açıklamasında görüşlerine yer verilen Netflix İçerik İletiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ken Florance, yaşanılan küresel krize bağlı olarak, sundukları hizmet kalitesini koruyarak telekomünikasyon ağlarındaki Netflix trafiğini yüzde 25 oranında azaltacak bir yöntem geliştirdiklerini ifade etti.

"TÜRKİYE'DE DE RAHATLAMAYA NEDEN OLACAK"

Florance, şunları kaydetti: "Trafikteki bu azalmaya rağmen üyelerimiz tercih ettikleri plan kapsamında yer alan Ultra Yüksek Çözünürlük (UHD), Yüksek Çözünürlük (HD) veya Standart Çözünürlük (SD) seçeneklerinden faydalanmaya devam edebilecek.

Türkiye'de önümüzdeki 30 gün boyunca uygulanacak bu yöntemin telekomünikasyon ağları üzerinde önemli bir rahatlama sağlayacağına inanıyorum."Site Yaptırmak mı İstiyorsunuz

Kurumsal ve e- ticaret siteleri için doğru yerdesiniz

Kurumsal Site: 499 TL

E- Ticaret Sitesi: 799 TL

Bilgisayar Ekranları

Mesai Saatlerimiz

Hafta İçi 09-17 Arası

Yerimiz

Akyol mahallesi, Atatürk Bulvarı No: 111/B Şahinbey - Gaziantep

bilgi@mirkitap.com

5539207655

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter