Dininizi kullandırmayın!

Beyan Yayınları arasında çıkan Müslümanlarda Yanlış Din Anlayışı kitabı FETÖ gerçeğini tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyor. Kitapların yazarı İhsan Süreyya Sırma toplumdaki din algısı üzerinden oynanan oyunu anlatıyor.


FETÖ’nün 15 Temmuz’a giden yolunun taşları dinin istismar edilerek insanların farklı düşüncelere sürüklenmesiyle döşenmişti. Dini referanslarla açılan bu yol, en büyük zararı da yine toplumun dini hassasiyetlerine verdi. Toplumun büyük kısmı FETÖ’nün oluşturduğu din algısının İslam’a ve Müslümanlara zarar verdiğinin farkında. Sonra şu soru akla geldi: Bu çarpık din anlayışı ile nasıl mücadele edebiliriz?SIRMA’DAN FETÖ GERÇEĞİ


Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma’nın Müslümanlarda Yanlış Din Anlayışları ismindeki kitabı meselenin merkezine Müslümanların İslam’ı anlayamamasını koyuyor. Tarihi kökleriyle meseleyi tahlil eden Sırma, dinin sahih kaynaklar yerine rüyalarla şekillendirildiğine dikkat çekiyor. Devletin üzerine düşen görevleri de detaylandıran kitap, sahih din anlayışı için Kur’an ve sünnetin rehberliğinden ayrılmamanın önemi kadar bu tarz yapılara devletin dini hayatı tanzim eden kurumlarının mesafeli durmasının öneminden bahsediyor. İhsan Süreyya Sırma’nın uzun yıllara dayanan ilmi ve sosyal tecrübelerinden damıtılan görüşlerin ortaya konulduğu kitap, başka FETÖ’ler olmasın diye dikkatle okunması ve anlaşılması gereken bir kitap.


Yazar: İbrahim Polater

Kaynak:Yeni Şafak

Site Yaptırmak mı İstiyorsunuz

Kurumsal ve e- ticaret siteleri için doğru yerdesiniz

Kurumsal Site: 490 TL

E- Ticaret Sitesi: 890

Bilgisayar Ekranları

Mesai Saatlerimiz

Hafta İçi 09-17 Arası

Yerimiz

Akyol mahallesi, Atatürk Bulvarı No: 111/B Şahinbey - Gaziantep

bilgi@mirkitap.com

5539207655

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter