Da Vinci Şifresi / Dan Brown

Hayat sırlarla doludur, hepsini birden öğrenemezsin.


Yani tarih daima kazananlar tarafından yazılır. İki kültür çarpıştığında, kaybeden silinir ve tarih kitaplarını kazanan taraf yazar…Kendi davalarını yücelten ve kaybeden düşmanı küçük düşüren bir tarih. Napolyon bir zamanlar “Tarih, üzerine anlaşmaya varılan bir masaldan baska nedir ki? ” demişti.Para ve inanç çok güçlü teşvik unsurlarıydı


.Langdon talihli olmak dışında her şeyi hissediyordu, ayrıca tesadüf, kesinlikle güvenmediği bir kavramdı. Hayatını,farklı amblemlerle ideolojilerin birbirleriyle gizli bağlılıklarını keşfetmekle geçiren biri olarak Langon dünyayı birbirine iyice dolanmış tarihin ve olayların bir ağı gibi görüyordu. “Bağlantılar görünürde olmayabilir” diye sık sık tekrarlardı.


Langdon, “beş köşeli yıldız,” diyerek daha açık konuşmaya başladı. “Doğaya tapınmakla ilgili, İsa öncesinden gelen bir semboldür. Eski çağ insanları, yaşadıkları dünyayı iki yarı halinde düşünürdü, erkek ve dişi. Tanrılarla tanrıçalar bir güç dengesi kurarlardı. Yin ile yang. Erkek ile dişi dengelendiğinde dünyaya ahenk gelirdi. Dengesizlik olduğunda kaos yaşanırdı. Langdon, Saunière’in karnını işaret etti. “Bu beş köşeli yıldız, bütün varlıklardaki dişiyi temsil eder, ilahiyat tarihçilerinin ‘kutsal dişi’ ya da ‘ilahi tanrıça’ dedikleri bir kavram. Saunière bunu herkesten daha iyi bilirdi.


Susan böcek teriminin gülünç bir kökeni olduğunu düşünmüştü hep.Bu terim,1944 yılında Harvard üniversitesindeki bir laboratuvarda yapılan ve koca bir oda büyüklüğündeki elektro-mekanik devreler yığınından oluşan dünyanın ilk bilgisayarı mark1’de yaşanan bir olaydan sonra ortaya çıkmıştı.Bu bilgisayarda bir gün bir performans düşüşü yaşanmış,bunun nedenini de kimse saptayamamıştı.Saatler süren bir araştırmanın ardından bir laboratuvar asistanı sonunda sorunu bulmuştu.bilgisayarın devre kartlarından birine bir güve konmuş ve kısa devre olmasına yol açmıştı.O andan itibaren bilgisayarın yanlış çalışmasına ve ya hiç çalışmamasına neden olan böyle şeylere böcek denmeye başlanmıştı.

Kitap Alıntısı

Site Yaptırmak mı İstiyorsunuz

Kurumsal ve e- ticaret siteleri için doğru yerdesiniz

Kurumsal Site: 499 TL

E- Ticaret Sitesi: 799 TL

Bilgisayar Ekranları

Mesai Saatlerimiz

Hafta İçi 09-17 Arası

Yerimiz

Akyol mahallesi, Atatürk Bulvarı No: 111/B Şahinbey - Gaziantep

bilgi@mirkitap.com

5539207655

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter