Var mısın? - Güçlü Bir Yaşam İçin Öneriler
Kronik Kitap

Var mısın? - Güçlü Bir Yaşam İçin Öneriler

Hayatınızdaki eksik parçaları puzzle oynar gibi doğru boşluğa yerleştirmek istemez miydiniz? Yaşadığınız umutsuzlukları gidermek, hayal kırıklıklarını tamir etmek veya kendinizi korumak için ördüğünüz kalın duvarları yıkmak? Peki, ama tüm bunları yapabilmek için kendinizi ne kadar tanıyorsunuz? İşte, Doğan Cüceloğlu’nun "Var mısın?" adlı kitabı, "Ben kimim?" sorusuna cevap bulabileceğiniz, kendinizi keşfedebileceğiniz 7'den 70'e her yaş grubuna hitap eden ve her kitaplıkta bulunması gereken başucu kitabı niteliğinde bir rehber. Siz de kendinizi tanımak ve anlamak istiyor fakat bunu yaparken bitkin ve mutsuz hissediyorsanız bu kitabın ruhunuza ilaç gibi geleceğinden eminiz! Gelin, kitabın içeriğinden kısaca bahsedelim.

 

"Var mısın?" adlı kitabı neden okumalısınız?

Doğan Cüceloğlu'nun Deniz Bayramoğlu ile hoş sohbetlerinin söyleşi şeklinde aktarıldığı kitapta; kendinizi tanımaya, anlamaya, içinizdeki gücü keşfetmeye ve en önemlisi de sizi harekete geçirmeye yönelik eşsiz tavsiyeler gizli. 317 sayfadan oluşan kitapta 14 bölüm bulunuyor. Her satırda hem hayata ve insan ilişkilerine hem iç dünyanıza dair şimdiye kadar kendinize sorduğunuz ama cevaplarını bulamadığınız farklı konulara değiniliyor. Kitapta yaşam içindeki birey ve ekip ruhunun altını çizen yazar, hayatının en derin sırlarını tüm çıplaklığı ve çarpıcı gerçekliğiyle okurlarına aktarıyor. Deneyimlerinden yola çıkarak harmanladığı anekdotlarda ise hayattaki kimliğinizden, umutsuzlukları nasıl aşacağınızdan, iş ve eş seçiminizden, çevrenizdeki sorunlu insan ilişkilerinden ve aşılması zor görünen engellerden tüm detaylarıyla bahsediyor. Okurken yazarla karşılıklı sohbet ediyormuş hissi uyandıran kitap; öz benliğinizi fark etmenize, gücünüzü yeniden kazanmanıza ve hayata dört elle sarılmanıza yol gösterecek altın değerinde bilgilerle dolu. Sade ve anlaşılır bir dille aktarılan eseri okurken özellikle kendinizden, ruhunuzdan bir parça bulacak ve binlerce okurun yaptığı gibi muhtemelen kendinize şu soruyu soracaksınız: "Neden daha önce okumadım?"

 

Bunları biliyor muydunuz?

Doğan Cüceloğlu’nun, kitabın son kısımlarında okurlarına kitap ve film önerilerinde bulunduğunu biliyor musunuz? Dilerseniz yazarın tavsiye ettiği 55 kitap ile ufkunuzu daha da genişletebilir, izlemenizi önerdiği 15 film ile hayata dair farklı bir bakış açısı kazanabilirsiniz. Kitap, 2021 yılında hayata gözlerini yuman yazarın, seksen yılı aşkın bilgi birikimini deneyimleriyle harmanlayarak kaleme aldığı ve okurlarının yoğun ilgi gösterdiği son iki eserinden ilki.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Yazarın 1991-2021 tarihleri arasında yayımlanan toplam 18 adet kitabı daha bulunuyor. "Var mısın?" adlı kitabını okuduktan sonra dilerseniz yazarın okurları tarafından çok beğenilen "İnsan İnsana" ve "İçimizdeki Çocuk" isimli kitaplarına da göz atabilirsiniz.